fbpx

Jak vydělat peníze blogem: reklama

Následující díly mého seriálu o blogování se budou týkat vydělávání peněz blogemŘada lidí si myslí, že jediným způsobem, jak na blogu vydělat, je reklama. Možností je však celá řada a je jen na vás, kterou vyzkoušíte. Některé z těchto strategií vám mohou přinést peníze do měsíce. Vydělávání peněz na blogu je často považováno za pasivní příjem. Nic jako pasivní příjem však neexistuje. I zde platí, že bez práce nejsou koláče. 

Pokud jste rozhodli, že na svém blogu chcete vydělávat, dejte si pozor, že jakákoliv pravidelná činnost prováděná za účelem zisku podléhá zdanění. Pokud budete chtít zobrazovat na svém webu reklamu, potřebujete živnostenské oprávnění a nebo alespoň smlouvu s inzerentem. Proto si vždy bedlivě přečtete obchodní podmínky programu, do kterého vstupujete.

Výdělek zobrazováním reklamy na blogu 

Dnes začneme tím nejjednodušším a nejméně výnosným způsobem jak vydělat peníze a to je propagace cizího obsahu. Pro inzerenty je reklama snadným způsobem, jak propagovat svoje výrobky a služby. Reklama na internetu je levná, lze ji snadno zacílit, je velmi dobře měřitelná a může se zobrazovat nepřetržitě.

Reklamu můžete začít zobrazovat na blogu téměř okamžitě. Stačí se přihlásit do obsahové sítěvložit kód s reklamou na web a můžete vydělávat. Kontextová reklama zobrazuje reklamu podle obsahu stránky, na které se vyskytuje. Reklamu můžete nejen zveřejňovat na svém blogu, ale můžete ji vkládat do newsletterů, videí nebo podcastů. Výše výdělku závisí, kolik návštěvníků na reklamu klikne. Většinou se platí za proklik (PPC – Pay Per Click), nikoliv za počet zobrazení nebo prodané kusy. V začátcích počítejte s výdělky v řádech haléřů až několika korun za kliknutí.

Čeští blogeři využívají Sklik od Seznamu, protože vám stačí mít živnostenský list. Google má reklamní systém AdSense, ke kterému se potřebujete stát osobou identifikovanou k DPH, což přináší vyšší administrativní nároky. V obsahová síť AdSense zobrazuje také reklamy ve videích na Youtube. Dalším reklamním systémem je ETARGET.>>> Přečíst článek <<<