fbpx

Propagace vlastního podnikání blogem

Dalším ze způsobů, jak vám blog může vydělat peníze je propagace vlastního podnikání. Jak už jsem zmínila v předchozím článku, jakákoliv výdělečná činnost vyžaduje živnostenský list a tak vám zbývá už jen krůček k tomu, zařídit si vlastní podnikání. Spoustu povolání je dnes možné provádět na dálku, ale propagovat můžete i svůj kamenný obchod nebo služby.

Profesionálové na volné noze

Jako bloger strávíte spoustu času tvorbou obsahu a získáváním publika. To je perfektní základ pro založení podnikání. Můžete začít prodávat produkty nebo služby přes svůj blog. Budete tak propagovat sebe a ne někoho jiného. Díky blogu se vaši čtenáři změní v loajální zákazníky, kteří budou nakupovat vaše služby. 

Na blogu můžete sdílet svůj pohled na vaše odvětví, vzdělávat své čtenáře a vytvářet komunitu. Budete vystupovat jako profesionál ve svém oboru. Díky blogu vás vaše publikum bude znát, bude vás mít rádo a bude vám věřit. Můžete si se svými čtenáři vybudovat daleko hlubší vztah než na jiných platformách. Až se budou vaši čtenáři rozhodovat od koho produkt koupí, vyberou si vás a ne konkurenci.

Vybudovat si reputaci nejde přes noc. Zabere to spoustu práce a času. Pokud ale budou vaše články prospěšné pro vaše publikum, úspěch se dostaví. Témata svých článků vybírejte nejen podle toho, co zajímá vaše publikum, ale také aby vám vydělali peníze.

Pokud blogujete o svém podnikání, nepotřebujete tisíce fanoušků. Vaše nabídka je nejspíš kapacitně omezená a tak vám stačí malý počet zákazníků. Váš blog bude vašim marketingovým kanálem, tak byste jej neměli zanedbávat, ale věnovat mu svůj čas. Vaše slova mohou ovlivnit a změnit spoustu lidí k lepšímu.>>> Přečíst článek <<<

Proč začít blogovat

Možná, že jste již sami přemýšleli, že si založíte blog. Možná ale také máte, stejně jako já, plno výmluv, proč to nedělat. Nemáte čas, nemáte o čem psát a nebo nemáte nikoho, kdo by váš blog četl. To všechno je ale jen v naší hlavě. Stačí najít jen jediný důvod, proč to udělat a prostě začít blog psát. To ostatní se naučíte postupně časem.

Sdílejte na blogu to nejlepší i nejhorší

Většina lidí má pocit, že k tomu, abyste mohli psát o něčem blog, musíte na to být odborník. Opak je ale pravdou. Blogy nadšených amatérů jsou velmi přínosné. Protože mají ještě v živé paměti to, kdy o tématu nic nevěděli a snaží se předávat své zkušenosti. Své úspěchy a nezdary. Máme tak téměř v přímém přenosu zprostředkováno, jak se daný člověk vyvíjí. U experta vidíme jen současný stav, ale u začátečníka můžeme vidět celý postup.

Můžete psát o čemkoliv, co vás zajímá. Nerozhoduje věk, vzdělání ani cokoliv jiného. S tím jak poroste váš blog, budete chtít předat víc svým čtenářům a zároveň se mnoho nového naučíte sami. Získáte větší sebedůvěru, budete budovat svou pověst. Vystoupíte z komfortní zóny.

Stanete se členem blogové komunity

Najdete podobně smýšlející lidi a budete se vzájemně inspirovat. Stanete se součástí komunity. Budete žít tím, o čem budete psát. Budete se rozvíjet v tom, co vás baví a bude vám to přinášet radost a peníze. Budete vytvářet svůj životní styl, který jste si vždycky přáli.

Pokud chcete pomáhat lidem a sdílet své znalosti, blog je výbornou volbou. Blog je vaše místo pro sdílení informací se světem. K vašim příspěvkům bude mít přístup každý. Budou uložené na webu a kdokoliv je bude moci najít. Proto byste měli také zvážit, jak moc osobní informace na web chcete dát. Protože to, že něco později smažete neznamená, že to zmizelo navždy.>>> Přečíst článek <<<