fbpx

Prodej vlastních produktů na blogu

Každý z nás má nějaké unikátní znalosti nebo dovednosti, o které se může s ostatními podělit. Každý člověk má problém, na který hledá řešení. A vy, protože jste už tento problém měli předtím a našli jste na něj řešení, ho můžete s ostatními sdílet. Pokud se zaměříte na řešení konkrétních problémů, můžete se v této oblasti stát expertem a vydělávat peníze. Vaše zkušenosti ostatní lidé ocení.

infoprodukty neprodávají jen podvodníci

Stejný čas, který byste věnovali propagaci produktů a služeb jiných lidí, můžete věnovat tvorbě a propagaci vlastního obsahu. Můžete například vytvořit online kurz nebo další infoprodukty. Pokud budete poskytovat užitečné rady svým čtenářům, budou vás pravidelně sledovat, zapíší se do vašeho mailing listu. Když lidé pravidelně odebírají váš hodnotný obsah, budou nadšení i z vašich produktů. Díky tomu, že vás vaši čtenáři budou pravidelně sledovat, budou vás znát a mnohem snáze si váš produkt koupí.

Časem si vytvoříte mailing list, ve kterém budete mít třeba 500 odběratelů. Pak vytvoříte kurz, který bude stát 1000 Kč. Pokud si jej 20 lidí si z vašeho mailing listu koupí, vyděláte si 20 000 Kč. To je stejná částka nebo i vyšší, než byste si vydělali reklamou. Jste však vlastním pánem a můžete si vybrat, o čem budete psát. Nemusíte doufat, zda vám firma prodlouží smlouvu s reklamou na příští měsíc. Nejste závislí na vysoké návštěvnosti. Vaši odběratelé jsou vaši loajální zákazníci. Myslíte si, že je snazší přesvědčit 1000 lidí kliknout na reklamu nebo 20 lidí koupit si váš produkt?

Vaši čtenáři jsou vaše peníze. Pokud se na ně zaměříte a dáte jim hodnotu, kterou hledají, nakoupí od vás. Produkujte a prezentujte obsah tak, aby byli všichni spokojení. Vytváření a propagace vlastních produktů na blogu je způsob, jak získat kompletní svobodu nad svým podnikáním. Můžete tak pomoci velkému počtu lidí najednou a vydělat mnohem více peněz.>>> Přečíst článek <<<

Propagace vlastního podnikání blogem

Dalším ze způsobů, jak vám blog může vydělat peníze je propagace vlastního podnikání. Jak už jsem zmínila v předchozím článku, jakákoliv výdělečná činnost vyžaduje živnostenský list a tak vám zbývá už jen krůček k tomu, zařídit si vlastní podnikání. Spoustu povolání je dnes možné provádět na dálku, ale propagovat můžete i svůj kamenný obchod nebo služby.

Profesionálové na volné noze

Jako bloger strávíte spoustu času tvorbou obsahu a získáváním publika. To je perfektní základ pro založení podnikání. Můžete začít prodávat produkty nebo služby přes svůj blog. Budete tak propagovat sebe a ne někoho jiného. Díky blogu se vaši čtenáři změní v loajální zákazníky, kteří budou nakupovat vaše služby. 

Na blogu můžete sdílet svůj pohled na vaše odvětví, vzdělávat své čtenáře a vytvářet komunitu. Budete vystupovat jako profesionál ve svém oboru. Díky blogu vás vaše publikum bude znát, bude vás mít rádo a bude vám věřit. Můžete si se svými čtenáři vybudovat daleko hlubší vztah než na jiných platformách. Až se budou vaši čtenáři rozhodovat od koho produkt koupí, vyberou si vás a ne konkurenci.

Vybudovat si reputaci nejde přes noc. Zabere to spoustu práce a času. Pokud ale budou vaše články prospěšné pro vaše publikum, úspěch se dostaví. Témata svých článků vybírejte nejen podle toho, co zajímá vaše publikum, ale také aby vám vydělali peníze.

Pokud blogujete o svém podnikání, nepotřebujete tisíce fanoušků. Vaše nabídka je nejspíš kapacitně omezená a tak vám stačí malý počet zákazníků. Váš blog bude vašim marketingovým kanálem, tak byste jej neměli zanedbávat, ale věnovat mu svůj čas. Vaše slova mohou ovlivnit a změnit spoustu lidí k lepšímu.>>> Přečíst článek <<<

Jak vydělat peníze blogem: reklama

Následující díly mého seriálu o blogování se budou týkat vydělávání peněz blogemŘada lidí si myslí, že jediným způsobem, jak na blogu vydělat, je reklama. Možností je však celá řada a je jen na vás, kterou vyzkoušíte. Některé z těchto strategií vám mohou přinést peníze do měsíce. Vydělávání peněz na blogu je často považováno za pasivní příjem. Nic jako pasivní příjem však neexistuje. I zde platí, že bez práce nejsou koláče. 

Pokud jste rozhodli, že na svém blogu chcete vydělávat, dejte si pozor, že jakákoliv pravidelná činnost prováděná za účelem zisku podléhá zdanění. Pokud budete chtít zobrazovat na svém webu reklamu, potřebujete živnostenské oprávnění a nebo alespoň smlouvu s inzerentem. Proto si vždy bedlivě přečtete obchodní podmínky programu, do kterého vstupujete.

Výdělek zobrazováním reklamy na blogu 

Dnes začneme tím nejjednodušším a nejméně výnosným způsobem jak vydělat peníze a to je propagace cizího obsahu. Pro inzerenty je reklama snadným způsobem, jak propagovat svoje výrobky a služby. Reklama na internetu je levná, lze ji snadno zacílit, je velmi dobře měřitelná a může se zobrazovat nepřetržitě.

Reklamu můžete začít zobrazovat na blogu téměř okamžitě. Stačí se přihlásit do obsahové sítěvložit kód s reklamou na web a můžete vydělávat. Kontextová reklama zobrazuje reklamu podle obsahu stránky, na které se vyskytuje. Reklamu můžete nejen zveřejňovat na svém blogu, ale můžete ji vkládat do newsletterů, videí nebo podcastů. Výše výdělku závisí, kolik návštěvníků na reklamu klikne. Většinou se platí za proklik (PPC – Pay Per Click), nikoliv za počet zobrazení nebo prodané kusy. V začátcích počítejte s výdělky v řádech haléřů až několika korun za kliknutí.

Čeští blogeři využívají Sklik od Seznamu, protože vám stačí mít živnostenský list. Google má reklamní systém AdSense, ke kterému se potřebujete stát osobou identifikovanou k DPH, což přináší vyšší administrativní nároky. V obsahová síť AdSense zobrazuje také reklamy ve videích na Youtube. Dalším reklamním systémem je ETARGET.>>> Přečíst článek <<<