AHOJ, JMENUJU SE MARTINA

Baví mě grafika, weby a online marketing. Věřím, že v životě můžeme dosáhnout čehokoliv, pokud na tom budeme usilovně pracovat. Proto jsem se rozhodla založit si tenhle blog. O blogu jsem uvažovala už dlouho a několikrát jsem s ním i začala, ale nikdy mi to dlouho nevydrželo. Tentokrát ale už mám plán příspěvků a důvod, proč chci psát. Chci se posunout dál, vylézt ze své komfortní zóny, naučit se nové věci a poznat třeba právě tebe.

Jak to s tím online marketingem tenkrát začalo

Moje cesta online marketingem a tvorbou webů trvá už několik let. Na jejím začátku byl Pinterest. Je to sociální síť na které jsou miliony obrázků setříděné v tématických nástěnkách. Každý si může vytvořit svoje a připínat si na ně to, co se mu líbí. Když jsem na něj narazila, otevřel se mi nový svět.  Nejvíc mě zaujaly infografiky o online marketingu. Na nich jsem se zábavnou formou učila základy o propagaci webů, seo a typografii.

Postupně jsem začala hltat všechny knížky o online marketingu na které jsem narazila a chodit na přednášky a workshopy. Online marketingový klub Click-it pořádá spoustu přednášek o online marketingu nejen pro studenty. Dalším zajímavým kurzem je Digitální garáž, která pořádá také živé přednášky. Czechitas je projekt, který učí holky IT. Já jsem si byla na jejich PPC Bootcampu s Markétou Kabátovou a SEO workshopu s Pavlem Ungrem a můžu vám je vřele doporučit. Letos jsem vyrazila na svůj první WordCamp, který ale určitě nebude poslední. Navštívila jsem také několik kurzů na Naučmese. V současné době jsem získala Google Scholarship na kurz tvorby webu na Udacity. Podobný kurz najdete také na CodecademyTřeba se na některém kurzu potkáme 🙂

Nejlepší škola je jít a udělat to

Ve škole jsem si vybírala kurzy o online podnikání, tvorbě webu, marketingu nebo grafickém designu. V jednom kurzu jsem narazila na WordPress. Díky němu jsem vytvořila svůj první web pro kamarádku o chovné stanici morčat. Strávila jsem nad ním dlouhé hodiny, ale výsledek stál za to. Pochopila jsem základní principy WordPressu a ověřila si, že můžu vytvořit web, aniž bych musela umět programovat.

Svoje první peníze za tvorbu webu jsem vydělala affiliate webem, který se umístil nečekaně na 5. místě vyhledávání na velmi hledanou frázi. Jeden z návštěvníků si přes můj odkaz koupil dovolenou za 51 960 Kč a já si vydělala 1 016,60 Kč. Díky změně algoritmu a velké konkurenci se ale web brzo propadnul na 12. stránku vyhledávání, kde je už téměř neviditelný. Sebekriticky musím říct, že existují desítky stránek, které na daný dotaz nabízí lepší výsledky. Proto už vím, že pokud nenabídnete nejlepší obsah a zobrazíte se třeba až na 2. stránce vyhledávání, návštěvnost a zisky jsou nesrovnatelně menší.

na Kurzu WordPressu se učím i já

Nedávno jsem se rozhodla, že bych chtěla dát dohromady svoje znalosti o WordPressu a že by bylo fajn se o ně podělit. Spontánně jsem vytvořila Kurz WordPressu. Protože podobný ucelný návod v češtině mi chyběl. Zatím je to blog s několika články a Facebookovou skupinou. Další příspěvky by měli postupně přibývat. 

Další můj projekt může být ten váš

V současné době hledám nové příležitosti k osobnímu rozvoji a uvítám vaše nabídky ke spolupráci. Pokud mi chcete cokoliv napsat a nebo máte jakýkoliv komentář k blogu, můžete mi zavolat a nebo napsat email

Těším se na naši budoucí spolupráci!